7 Temmuz 2015 Salı

Guguk Kuşu / Robert Galbraith

Kitap Adı: Guguk Kuşu

Yazar: Robert Galbraith

Sayfa Sayısı: 544

Yayınevi: Pegasus

Benim Puanım:  6/10

Galbraith diğer mahlası ile J.K. Rowling' in okuduğum ikinci kitabı. Birinci okuduğum kitap Boş Koltuk' tu(Buradan ulaşabilirsiniz yazıma.). Bana hediye gelen bir kitaptı ve açıkçası biraz hayal kırıklığı yarattı yine. Boş Koltuk' u okumamam rağmen neden bir beklenti içine girdin derseniz, kitabın sonunda ikinci kitabın haberini veren yazıyı kitabı elime alır almaz farkettim ve serileri seven bir kişi olarak kitaba çok hevesli başlamıştım.

Bu defa kitabımınızın türü polisiye/dedektiflik romanı. Dedektifimiz Strike ve güzel geçici asistanı Robin; dünyaca ünlü melez manken Lula' nın ölümünün cinayet mi yoksa intihar mı olduğunu araştırıyor. Ve tabiki neticesinde dava sonuçlanıyor.

Aslında genel olarak olay örgüsü oldukça güzel olmasına rağmen, kişilerin aşırı fazla olması ve detaylarda bu kadar boğunulmasa daha hızlı ve keyifli ilerleyebilen bir kitap olabilirdi. Ancak ben detayları okurken o kadar çok kesin bu yaptı dedim ki kend kendime en sonunda "Katil bu muymuş?" demek yerine oh be sonunda söyledi katili şeklinde bıkmış bir tepki ile bitirdim.

Yazarın oldukça kemik bir kitlesi var, onların yorumlarının benden daha detaylı ve yerli olacağını düşünüyorum. Netice de yazarın henüz ikinci kitabını okuduğumdan dolayı çok da yeterli aktarmış olamayabilirim.

Bu kitabı bitirerek Yaz Şenliği' ne ait 16.Kategoriyi bitirmiş olup, 10 puanı kapıyorum. Ameliyat dolayısı ile evde olduğum şu 10gün oldukça fazla kitap yorumu yayınlayabilirim. Dahası bu 10 günden sonra umarım yoğunluktan yine kitaplarımdan uzak kalmam.

Herkese iyi okumalar!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder